Warren Trinásty a Vševidiace oko (Tania Del Rio, Will Staehle)

Zoznámte sa s dvanásťročným Warrenom Trinástym, prekliatym viktoriánskym hotelovým poslíčkom, ktorý má hrozitánsku smolu… neopúšťa ho však optimizmus, usilovnosť a zvedavosť. Jedinou pýchou a radosťou osiroteného Warrena je ich rodinný hotel, no odkedy sa do jeho vedenia dostala teta Anaconda, všetko sa zhoršilo. Anaconda verí, že záhadný poklad, známy ako Vševidiace oko, je ukrytý niekde na ich pozemku, a urobí všetko preto, aby ho našla.

Podľa mňa..

to je jedna nádherná detská kniha s ešte krajšími ilustráciami. Viem, že už som dosť stará na čítanie rozprávok o Vševediacom oku, no keď som zbadala obálku a prelistovala túto nádhernú knihu, nemohla som ju nechať v kníhkupectve, jednoducho nemohla.

Príbeh je jednoduchý, napínavý a dopĺňaný fantastickými ilustráciami Willa Staehleho. V skratke – dokonalá rozprávková kniha. Verím, že ktorékoľvek dieťa sa do tejto knihy okamžite zamiluje a keďže som zástancom toho, že deti by mali od malička čítať tak si túto knihu nenechám a posuniem ju nejakému malému stvoreniu, ktoré sa so smieškom Warrenom Trinástym vydá na dobrodružnú cestu za hľadaním Vševidiaceho oka.

Knihe dávam 10/10 bodov, pretože má všetko čo by mala dobrodružná beletria pre mládež obsahovať a má ešte aj niečo naviac. Však posúďte sami 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *