Neobyčajné deti slečny Pregrinovej (Ransom Riggs)

Napínavá, dojímavá a naozaj neobyčajná trilógia. Brilantne napísaný príbeh, spolu s výnimočnými dobovými fotografiami vytvárajú nezabudnuteľný čitateľský zážitok. Vydajte sa spolu s hlavným hrdinom Jacobom na vzdialený ostrov, kde objavuje rozpadávajúce sa trosky sirotinca slečny Peregrinovej. Tu postupne zisťuje, že jeho chovanci boli viac ako podivní a na ostrove boli možno držané v akejsi karanténe a z veľmi dobrých dôvodov. Na návštevu domova pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej nikdy nezabudnete a na dobrodružstvo, ktoré vás čaká v tejto trilógii tiež.

Podľa mňa…

to je naozaj neobyčajný fantasy román od ktorého budete mať problém odísť. Ja osobne som všetky tri knihy prečítala asi za 5 dní počas vianočnej pohody a moja mamina mala problém ma od knihy dostať, napriek tomu, že na stole bol šalát a rezne a rôzne dobre vyzerajúce koláče. Slová a vety som jednoducho hltala, pretože dej bol stále napínavý, nechýbala akcia a nesmiem zabudnúť na tie fotografie. Sú naozaj výnimočné a perfektne dotvárajú tento výnimočný príbeh.

Nie je to však len príbeh o neobyčajných deťoch a ich boji proti Nemŕtvym a Bezduchým, ale aj príbeh o krásnej mladej láske medzi Jacobom a Emmou. On má síce iba šestnásť a ona na šestnásť vyzerá, no jej duša má už niekoľko desiatok rokov za sebou. Najprv bola zaľúbená do Jacobovho starého otca, no potom prišiel Jacob a túto čistú lásku jej opätoval. Ostane však Jacob vo svete neobyčajných a zriekne sa tým svojej rodiny v reálnom svete, alebo opustí Emmu a svoju neobyčajnú rodinu a vráti sa na Floridu?

Čo však v žiadnom prípade nerobte? Nepozerajte film. Ja som tú chybu urobila a doteraz ľutujem. Zbožňujem filmy Tima Burtona, no nechápem z akého dôvodu boli postavy povymieňané a zmenené. Ako keby ste si po prečítaní Harryho Pottera pustili film a zistili, že Harry má ryšavé vlasy a je povahovo vymenený s Ronom, ktorý vo filme nosí okuliare a jazvu na čele. Jednoducho celé zle.
Práve to, aké majú jednotlivé deti výnimočné schopnosti je veľmi dôležité v pokračovaniach tohto príbehu a v prípade, že natočia aj ďalšie filmy sa to celé bude vyvíjať úplne inak (tak ako v Game of Thrones). Takže ako filmová rozprávka fajn, no nemá to veľa spoločného s knihou (čomu fakt nerozumiem keďže pri natáčaní bol aj samotný autor trilógie, ale budiš).

Trilógii dávam 9/10 bodov, pretože sa naozaj úžasne čítala. Je to naozaj pohodový príbeh, ktorý osvieži vašu knižnicu. Máloktoré knihy sú tak kvalitne prepracované, čo sa týka vizualizácie (fotiek) a zároveň dych berúci dej. Na každej strane budete čakať aké ďalšie výnimočné dieťa spoznáte a aké budú jeho schopnosti. Spolu s Jacobom budete objavovať jeho skrytý, no naozaj najdôležitejší talent a budete držať palce mladej láske medzi ním a Emmou. Ako však porazia Bezduchých a Nemŕtvych sa dozviete až keď prečítate tento neobyčajný príbeh.

2 thoughts on “Neobyčajné deti slečny Pregrinovej (Ransom Riggs)

  1. Čítala som prvé dva diely a páčili sa mi, bohužiaľ dosť veľa z nich som zabudla a tak neviem, kedy sa dostanem k tretiemu. Možno raz. Ale film si hádam pozriem, predsa len Tim Burton, ale uvidím.
    PS: Kráásne fotky! 🙂

    1. Ja som to zase tak, že najprv jednotka a potom dlho dlho nič a dvojku, trojku naraz 🙂 ale celkom som sa do toho dostala 🙂 že som si pospomínala 🙂 Akože ja milujem Burtona 🙂 ale toto bol fakt krok mimo 🙁 ďakujeeem 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *