Dotkni sa ISLANDU – SÚŤAŽ

dotkni-3

Cestovatelia, čitatelia a islandofili,

máme tu ďalšiu súťaž v ktorej 15tim z vás pošlem POHĽADNICU Z ISLANDU.

ÁNO!

Pošlem vám malý kúsok Islandu s mojimi slovami špeciálne pre vás.

Ak si myslíš, že by ťa táto maličkosť potešila tu sú 2 podmienky, ktoré musíš splniť:

 1. lajkni FB stránku terezitablog.sk
 2. do komentáru napíš niečo o sebe, niečo na čo by som v pohľadnici mohla reagovať (napr. ahoj som Lucia a tento rok som bola na dovolenke v Ríme, alebo ahoj som Peťa a milujem zvuk dažďa klopkajúceho na parapetu)

Súťaž trvá do 8. novembra 2016.

15 náhodne vybratých komentárov budem kontaktovať aby mi napísali svoju adresu a ja im pošlem kúsok Islandu. Komentáre pridávajte buď pod tento článok, alebo pod príspevok na Facebooku.

Moju sériu Listov z Islandu nájdete na TOMTO LINKU. 

vaša Terezita

 

 

 

41 thoughts on “Dotkni sa ISLANDU – SÚŤAŽ

 1. Taaaakže – som Martina 🙂 Už veľmi dlho túžim sa dostať na sever, najmä Nórsko, Island. Začalo to knihou Večne spievajú lesy, ktorá ma úplne okúzlila. Pokračovalo to filmami, ktoré mi imponujú melancholickosťou, častou tragikomickosťou, minimalizmom, atď. Pomaličky sa snažím niečo našetriť, aby som mohla ísť na poznávací zájazd. Snáď sa mi to raz podarí 🙂 Keby som mala pohľadnicu z Islandu, veľmi by ma to potešilo – bol by to taký malý, symbolický kúsok niečoho, po čom túžim.

 2. Som Gabika a milujem voľnosť, more, hory a geografiu. Všetky nové a neprebádané miesta. To keď sa zobudím na spievanie vtákov alebo kvapky dažďa. Keď sa môžem prechádzať ako by som nemala žiadne starosti, akokeby sa mi nikdy nebolo nič zlého stalo.

 3. Hey Terka,
  som Islanofil aspoň ako ty. Odvtedy, čo som v Kanade, začínam byť trochu aj Kanadofil, aj keď ešte som tie najnádhernejšie časti nestihla navštíviť.
  Anyway, anyhow letenky z Montrealu na Island sú lacné, tak čo ty na to, že by som ťa prišla pozrieť?
  Pozvaná si samozrejme aj ty, tu v Quebecu by sa ti páčilo. Z tejto jesene ani nedýcham. Toľko farieb, že na túto jeseň básnici museli písať ódy.
  A čo, veď isteže aj pohľadnicu si prosím.
  Maj sa najislandskejšie.

 4. Ahoj jsem Anička a severské země (zejména Island) jsou mým velkým snem 😉 Letos se chystám do Švédska, takže si to částečně splní. Jinak jsem holka, co si ráda zazpívá, zahraje na klavír a kytaru, vyrazí ven s kamarády, ale přitom ji baví studenty těžce oblíbené předměty jako matika, fyzika, biologie a chemie 🙂

 5. Zdravím, moje meno je Monika a zbožňujem prírodu, hory a všetko s nimi spojené. Tá voľnosť a pokoj… Hrám na ukulele, spievam v zbore, obľubujem Toma Rosenthala ( vrelo odporúčam :D) a občasne leziem.

 6. Ahoj,
  jmenuji se Hanka a strašně ráda čtu. Už asi pět let mě fascinují severské země, snažím se i něco málo naučit jejich řečí, jen sehnat něco islandsky je trochu obtížné a učit se podle google translator mi přijde… blbé. K Islandu jsem nejblíž byla v březnu, když jsme kousek nad ním přelétávali do Ameriky, ale jednou bych jej chtěla navštívit i tak osobně. No, zatím se tam ocitám aspoň díky knihám úžasné Yrsy Sigurdardóttir, jsou výborné 🙂
  Jinak si užij Island, těším se na tvé další články 🙂

 7. Ahoj. Ja som Janka. Obľubujem geografiu a literatúru. Rada čítam knihy a samozrejme aj v angličtine. Mám hŕstku obľúbených islandských spisovateľov, ale ešte ani jedného som nemala tú česť stretnúť napriek tomu, že jeden z nich sa objavil na knižnom festivale v Bratislave. Niekoľko rokov sa zaujímam o severské krajiny pretože ma vždy fascinovali. Rada počúvam cestovateľské zážitky mojich známych a priateľov, ktorí navštívili Island. Island ma ako krajina veľmi priťahuje a láka kvôli prírodnej kráse, zaujímajú ma islandské zvyky a tradície. Chcela by som Island spoznať na vlastné oči a vedieť akí ľudia tam žijú. Najradšej mám islandskú hudbu či už tradičnú, metalovú alebo modernú. Veľmi rada fotografujem prírodu, chodím na prechádzky, trávim voľný čas v lese. Mám rada východ a západ slnka za spevu vtákov a zvukov mojej gitary. Vo voľnom čase robím aj dobrovoľníka na cestovateľských festivaloch. Pohľadnica od teba by ma veľmi potešila pretože som blázon do postcrossingu no žiaľ pohľadnica z Islandu sa mi ešte nepošťastila.

 8. Ahoj Terezita! Tak španielsky mi to znie haha!
  Tak ja som Timka a som krásne exotický mix všetkých super kultúr, vrátane afrického otca, ázijského otčima a maďarských koreňov. Proste kopa jedla a pitia a tanca, no 😀
  Milujem nielen tvoj blog ale aj tvoj osobitý štýl! No a samozrejme svojho priateľa a tiež Boha, ktorý ma sprevádza celým životom. Ako som už niekde raz písala: píšem, ľúbim, verím a papám, lebo taký je život a tak ho mám rada. 🙂

 9. Terka Ahoj! 🙂
  Dúfam že všetko bude super od prvého až do posledného dňa na Islande. Neviem prečo je to vo mne tá láska k severu (asi som bola v minulom živote viking). Každopádne som tento rok po celoživotnom snívaní konečne navštívila Nórsko a neskutočne som si to užila! :))
  A predstava že by som mohla mať pohľadnicu z Islandu? Pravda? Behá mi mráz po chrbte a v kútiku duše dúfam že sa jedna ujde aj mne :).

 10. Ahoj !
  Som Viky a keď som našla toto na mojej nástenke na facebooku , veľmi ma to zaujalo . Mojim celoživotným snom je navštíviť jednu prekrásnu krajinu a tou je Island .
  Proste chcem vidieť tú neskutočnú krásu , tú prírodu , proste raz tam chcem ísť.
  Takže prajem Ti , aby si si to tam užila 🙂 a v kútiku duše dúfam že sa jedna pohľadnica ujde aj mne. 🙂

 11. Ahoj jmenuji se Lea. Vždy si musím uložit jakoukoli fotografii, která je focená z Islandu, Norska, nebo Švédska. Tyhle země jsou pro mě ty nejkrásnější ze všech i když je tam méně slunných dnů, nebo zde nejsou horká léta. Úplně nejvíc mě ale uchvacují zdejší rozsáhlé lesy. Nedá se to vůbec srovnávat s naší zemí, kde je taky mnoho lesů, ale ne tak impozantních jako tam. Dýchá tam z nich respekt a síla přírody..:) Chtěla bych tyto země navštívit na podzim, kdy je vše zbarveno do různých odstínů žluté, oranžové a červené….Sním o malém domečku u lesa, nad řekou, kde dávají lišky dobrou noc…

 12. Ahoj, som Kika, milujem cestovanie, milujem cítiť vietor vo vlasoch, spoznávať nové kultúry, nových ľudí a miesta. Zbožňujem pocit, keď môžem otvoriť dobrú knihu a stratiť sa v jej príbehu.
  Maj sa pekne 🙂

 13. Ahoj, voláme sa Denisa a Marek 🙂 sme šťastní mladí pár, ktorý sa navzájom hnevá už pár rôčkov. A aby sme tomu dodali punc elegancie, tak so všetkou vážnosťou sa budeme od septembra budúceho roka hnevať aj oficiálne ako SVOJI. Ľúbime sa. Tá ževraj krajšia a nežnejšia polovička miluje cestovanie (a šúľance 😀 ) a tá druhá sa tieto veci milovať pomaly učí 🙂 A preto sme sa nevedeli dohodnúť, kam nás nohy zavedú na našej svadobnej ceste. Ona je za Nórsko, on za Island. Ona si prezrela atlasy, encyklopédie, dokumenty a zmenila názor. Tešíme sa 🙂

 14. Ahoj,
  volám sa Zitka, a som len obyčajný človiečik v tomto obrovskom svete, ktorý sa snaží nielen sebe ale aj iným prinášať vždy úsmev na tvári.
  Milujem všetky tie maličkosti, z ktorých sa môžem tešiť a robia môj život krajší.
  Milujem a odkladám si všetky možné papieriky, pohľadnice, fotky, vstupenky a všetko do krabice, aby som potom tieto poklady mohla nájsť a mať z nich radosť, zaspomínať si.
  Milujem cestovať, či už po našom krásnom Slovensku, po jeho kútoch, tajných miestach.
  Milujem to ticho v prírode, ten pokoj, relax a myšlienky a všetko, čo nám príroda dokáže dať.
  Milujem všetky vintage veci, drobnôstky ktoré potešia srdce, veci ktoré majú svoju históriu.
  Milujem umenie, históriu umenia (to je dôvod prečo ju študujem), všetky druhy papiera, farieb a tvorivých činností.
  Milujem severské krajiny, a tajne dúfam, že si niekedy splním sen a raz sa tam dostanem.

 15. Ahoj Tere, nemame fb, tak ta srdecne pozdravujeme len takto..pripajame sa takto k ostatnym Islandofilom. Pohladnicka by nas velmi potesila 🙂 Monika a Eliska

 16. Ahoj Terezitka som Ivana a túžim sa dotknúť Islandu! 🙂 Moju cestovateľskú vášeň som spoznala na Erasme v Portugalsku minulý rok 🙂 Teraz som už druhý mesiac doma na škole a už rozmýšlam kam znovu a keďže som som precestovala zatiaľ len Južné krajiny, mám chuť spoznať niečo iné! 🙂 Dotyk s Islandom by mi možno nasmeroval kompas na najbližšie cesty, ktovie 🙂

 17. Ahoj, ja som Monika. Potešila by som sa pohľadnici z Islandu, už len pre ten pocit čakania. Keď vieš, že niečo príde a už samotný proces čakania je vzrušujúci. Keď vieš, že niekto tisícky kilometrov ďaleko si na teba spomenul. Kvôli práci, si chvíľu nepocestujem, a preto by ma potešilo keby som mohla častejšie a lačne 🙂 nakúkať do schránky. A mám rada ranné hmly, v ktorých sa dá stratiť.

 18. Ahoj!
  Som Kristína. Cestovanie mi akosi prirástlo k srdcu a na môj zoznam neprebádaných destinácií začali pribúdať čoraz častejšie neobvyklé miesta. K cestovaniu mi nikdy veľa toho netreba zrkadlovka bez ktorej si cestu neviem predstaviť, modré vansy a mapa do rúk. Nehľadám tuctové miesta preplnené turistami ale zašité uličky dýchajúce svojim čarom. Momentálne si šetrím na moje vysnené Nórsko ktoré je na pláne toto leto. Pohľadnica od teba by ma veľmi potešila 🙂

 19. Ahoj! 🙂 Moje meno je Kika. Milujem Island, ticho hôr, momenty keď vypadne Wi-Fi, rozprávanie sa o nezmyselných témach a hlasnú hudbu spojenú s tancovaním. Každopádne neviem čo by ma potešilo viac ako pohľadnica z Islandu. Mojej vysnívanej krajiny, ktorú raz za každú cenu celú precestujem. 🙂 Užívaj si to tam. 🙂

 20. Ahoj, Terezita!

  Tvoj blog som dávnejšie náhodne našla tuším niekde na facebooku a fascinoval ma tvoj prístup k cestovaniu, knihám, ale aj k životu ako takému.
  Som akurát prváčka na gymnáziu a severské krajiny milujem, tak ako všetky ostatné, ktoré by som rada precestovala. To je však otázne, lebo neviem či mám ísť po škole hneď na výšku, ak aj kam..? Budem mať na to ísť študovať do zahraničia? Čo ak ma kariéra zahltí tak, že už nikdy nebudem môcť vidieť krásy sveta?
  Ak by si mi náhodou poslala pohľadnicu, bola by som rada, keby si mi poradila, prípadne napísala, ako si sa rozhodovala ty 🙂

 21. Ahoj Teri ryšavá, čo sa so zimou pohráva
  V Norsku som už tri krát bola, Island je moja dalšia kapitola.
  Nie som síce básnik veľký, no fascinujú ma svetadielky. 🙂

  Nápad s pohľadnicami je vynikajúci…no kto by nechcel 😀

 22. Ahoj Terka :), už delší dobu sleduju tvůj instagram a toulky Islandem a tvoje fotky mě pravidelně přesvědčujou, že se na Island prostě někdy podívu! Většina lidí v okolí mi tvrdí, že ne, že mě to za chvíli přejde ale je to takový můj ,sen’ tak od čtvrtý třídy, kdy jsem poprvý zjistila že existuje něco jako ,polární záře’ a na Islandu se v zimě dá vidět pravidelně 😀 užívej si každou chvíli dokud tam jsi, protože je to tam úžasný! Dobře počasí asi vždycky ne, a to dokáže pěkně zkazit náladu ale příroda a podle článků i lidi… ★ vždycky když jsem mimo ČR a pak se sem vrátím tak se cítím tak zvláštně, hlavně lidi jsou úplně jiní, takový šok 😀 můj postřeh z cest, ale tak dlouho jak ty jsem tada zatím nikde nebyla, udělej si fotky sebe na místech kam se podíveš protože fotky toho místa stáhneš z internetu ale fotky na kterých jsi ty nenajdeš ? měj se krásně ?

 23. Zatvorila som oči a upila si zo môjho obľúbeného čierneho čaju. Cítila som ako mi jeho teplo prehrialo telo. V tento upršaný deň som si nevedela predstaviť nič iné. Trávila som čas v malej kaviarni s výhľadom na mesto, bola som obklopená kopou starých kníh, ktoré dotvárali atmosféru tomuto magickému miestu. V ruke som držala pohľadnicu od dievčaťa, ktoré som nikdy nevidela, ale nevedela som sa dočkať kým si prečítam, čo mi napísala. Aj keď sa možno nikdy nestretneme, vedela som, že nás tento kus papiera pochádzajúci z tejto krajiny spája.
  -takto nejako by som chcela prežiť a precítiť aspoň útržok z mojej návštevý Islandu, ktorú chcem čoskoro uskutočniť. Dúfam, že aj ty si to v tejto magickej krajine užiješ, či už podobným alebo úplne odlišným spôsobom. Len sa uisti, že si to zapamätáš a budeš naozaj šťastná, to je to najpodstatnejšie.

 24. Ahoj Teri, tvoj blog je úžasný 🙂 Milujem severské krajiny, zimu a štipľavé šteklenie mrazivého vánku…Príroda je jednou z mojich vášní, takisto zvieratá, hlavne kone, ako aj športy a umenie. Island je mojím veľkým snom.
  Prajem všetko dobré 🙂

 25. Ahoj,
  som Ivana a mojim snom je raz vycestovať do sveta, a navštíviť najmä také miesta, ktoré sú niečim výnimočné alebo „neprebádané“. Kde je minimum ľudí a maximum prírody. 😀 Vždy ma fascinovali miesta, ktoré sú stvorené silou prírody. Aj keď paradoxom je, že som lenivý človek a ostávam rada doma a venujem sa ručným prácam ako háčkovaniu a vyšívaniu a tiež rada čítam knihy. 🙂 Prajem ti, aby si si to na Islande užila a navštívila ešte veľa vysnívaných destinácii.

 26. Ahoj!
  Ráda bych se Ti představila ve stručnosti, ale jsem docela „ukecaná“, tak snad z toho nebude sloh.
  Jmenuje se Markéta, momentálně studuji v Praze molekulární biologii, ale mé srdce stále patří mojí rodné vesnici.
  Jsem zrozenec Ryb, od čehož se částěčně odvíjí má povaha. Jsem spíše introvertní typ, ale i přesto jsem velmi přátelská, snažím se za vším hledat pozitiva, ráda se usmívám.
  Ale hlavně jsem snílek, co má neustále hlavu v oblacích.
  Už dávno jsem zjistila, že mě neskutečným způsobem láká cestování. Dříve jsem toužila poznávat velká města, ale čím více objevuji sama sebe, tím více zjišťuji, že mě nejvíce vzrušuje představa divoké přírody. Věřím, že se jednoho dne podívám do Kanady, na Aljašku, či právě na Island. Sbalit krosnu, sednout na letadlo, půjčit si auto, spát ve stanech s nekonečným počtem hvězd nad hlavou, spatřit polární záři, vidět divoká zvířata a nepopsatelně krásnou přírodu. Jo, to je můj sen.
  Toto léto jsem s kamarádem procestovala kus západní Evropy. Podívali jsme se do Nizozemska, Belgie, Francie a Německa. A naše zastávka na příští léto? Věřím, že Island!

  Přeji krásný den, M.

 27. Ahoj!?
  Volám sa Natália? Najviac zo všetkého milujem hokej, knihy a samozrejme cestovanie. Už ako malá som nemala veľmi v obľube tie horúce tropické oblasti a celkovo leto ako ročné obdobie mi nie je veľmi po chuti. Milujem zimu a s ňou aj všetky severské krajiny, najviac z nich Fínsko❤️❄️?? Vždy si predstavujem ako tam som, v tichu, s dobrou knihou a len dýcham ten vzduch.
  Maj krásny deň a užívaj si Island ešte viac ako sa dá!??

 28. Ahoj, som Maťo a zbožňujem fotiť. Jedným z mojich snov je odfotiť termálne pramene Islandu. Je tam v noci ticho? Prajem ti pekný deň a rob veľa fotiek, tých nie je nikdy dosť 🙂

 29. Ahoj volám sa Bára, a náhodou som narazila na tvoj super nápad s pohľadnicou.
  Som single mama, ktorá sa snaží zladiť podnikanie s voľným časom s dcérkou a cestovaním vypadnúť zo stereotypu a zároveň ukázať malej aký krásny je svet.
  Čo mám rada? Skoré slnečné rána, pozorovať okolie v uháňajúcom vlaku, každodenné momenty, kedy si uvedomím ako dobre nám je a teším sa z prítomnej chvíle.
  Krásny deň a veľa pozitívnej nálady prajem:-)

 30. Ahoj, volá sa Rebeka. 🙂 Mám 16 a študujem odbor cestovný ruch. Cestovanie je moja vášeň avšak keďže stále študujem nemám možnosť zarábať a spoznávať kúty sveta po ktorých túžim. Dostanem sa len tam kde má vezmú rodičia, avšak aj to je niečo. 🙂 Moju vášeň sa dá povedať že som objavila už u nás doma na Slovensku. Stačili mi výlety po Slovensku a bola som veľmi šťastná, avšak spoznávanie krajín mi prináša oveľa viac. Zatiaľ som stihla navštíviť iba susedné krajiny a Taliansko. 🙂 Milujem severné krajiny, pretože je tam príjemne zima a sú tam nádherné zvieratá. 🙂 Ako sa ti tam páči? Je to naozaj také neodolateľné ako na fotkách? 🙂 ^^
  Prajem príjemný zvyšok dňa a nádherné chvíle aby si mala potom na čo spomínať 😉

 31. Zdravím 🙂 Zbožňujem Island a to v každej oblasti, či už ide o prírodu, kultúru, politiku alebo čokoľvek iné. Verím, že sa mi v budúcnosti podarí navštíviť túto nádhernú krajinu a presvedčím sa o jej dokonalosti na vlastnej koži 😉 Potešil by ma srdečný pozdrav s nejakým úsmevným zážitkom 🙂 Prajem ti veľa štastia na tvojich cestách a množstvo neopakovateľných zážitkov, ktoré ti nikto nemôže vziať 🙂 s pozdravom študentka Lucia, 21

 32. Ahoj! 🙂
  Neviem čo skôr napísať, takže začnem s tým, že MILUJEM prírodu, sneh, tiež neviem výjsť na ulicu bez hudby a mnoho ďalších vecí. Vlastne zdieľam tvoju lásku k Islandu ale nie len k nemu! Všetky severské štáty ma priťahujú určitým spôsobom, asi za tým všetkým bude ten spomínaný sneh. 😀 Btw dnes je asi prvýkrát čo u nás sneží tak sa riadne teším 🙂
  Mojím prvotným zámerom bola túžba po tvojej pohľadnici pre mňa. Kedže moja sestra má zajtra narodeniny, chcela som jej dať niečo, čomu by sa potešila a zároveň nezabudla. Niečo originálne! A tvoja pohľadnica by isto splnila účel. Budem dúfať, že ťa môj komentár osloví a že si ma vyberieš. 🙂 A na záver by som Ti chcela popriať krásny deň, a nie len tento, ale všetky do konca tvojho pobytu na Islande! S pozdravom Adela 🙂

 33. Ahoj !
  Som Viki…milujem prírodu, nové miesta, nových ľudí no najmä umenie. Neskutočne sa mi páčia miesta v ktorých je hlavným strojcom krásy príroda. Island rozhodne patrí ku krajinám na mojom zozname, ktoré by som chcela raz navštíviť. Verím, že sa mi to podarí 🙂 Veľmi by ma zaujímalo či je Island naozaj tak plný krásy ako sa zdá.

  S pozdravom Viki !

 34. Ahoj!
  Som Nikola. Milujem prírodu, turistiku, cestovanie a písanie článkov, ktoré vytvára sama fantázia. V blízkej dobe sa chystám do Nórska, len tak – s batohom na pleciach a pár drobnými vo vrecku.
  Tebe Terezita prajem pekné chvíle na Islande, dúfam, že sa ozveš, ako bolo a podelíš sa aj s nejakými foto. ?

 35. Ahoooj :)…. Som Kika z malej dedinky odkiaľ, v diaľke vytŕčajú vrcholce našich Vysokých Tatier. Síce som na tvoj blog narazila len pred pár minútami ,ihneď ma oslovil svojou jedinečnosťou – Teším ma tvoja veľkorysosť ,že sa chceš podeliť s nami o svoje zažitky a krasu tohto sveta aj v podobe takýchto milých „vecičiek“ 🙂 Bola by som rada,ak by si mi poslala pohľadnicu z Islandu.. Hneď by to bol úžasný darček pre moju sestru Maťku, k narodeninám, ktoré oslávi 16.11. Je úplne „zažratá do Islandu ,jeho tradícií, prírody, rarít, hudby -Kaleo, Sigur Ros, Bjork,…a vždy keď počuje slovo Island jej nielen oči a uši podskočia od radosti(tuším aj <3) ,čo nové sa môže zase dozvedieť ,aby sa tam jedného dňa mohla vybrať ,len tak, spoznávať svoju vysnívanú krajinu vlastnými očami . Takto by sa vážne mohla dotknúť Islandu 😉 .Dúfam,že sa Ti táto krajina otvorí nadovšetko a prostredníctvom teba ,budeme môcť naďalej sledovať čo nás obklopuje.
  Ďakujem. 🙂

 36. Ahoj som Tina a som vášnivá skautka a veľký dobrodruh! Chodím spávať sa do prírody počas ruje k obrovskému krížu kde potom ráno o 4 naľakam poľovníkov ktorí sa k tomu krížu idu pomodliť a potom pozorujem najkrajší východ slnka:) A chcem raz niečo take zažiť na Islande!

 37. Ahoj, ja som Mirka a momentálne som na študijnom pobyte v Rakúsku. Akurát rozmýšľam o posielaní pohľadníc kamarátom a známym. A vieš na čo som prišla? Že mám akurát tak ich mailové adresy. Posielanie papierových pohľadníc, zdá sa, pomaly mizne. A to je veľká škoda. Počítač sa pokazí alebo vymení za novší, maily sa vymažú, ale taká pohľadnica pripnutá na nástenke nad písacím stolom pri každom pohľade pripomenie odosielateľa a okamih radosti, ktorú spôsobila, keď sme ju dostali a pri srdci zahreje myšlienka, že niekde ďaleko niekto myslel práve na nás. Som staromódna 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *