Charlieho malé tajomstvá (Stephen Chbosky)

charlie

Tento príbeh je o skutočnom priateľstve, strednej škole a o nečakaných koncoch. Charlie je uzavretý prvák na strednej škole a jeho svojský humor mu vôbec nepomáha pri zapájaní sa do života.  Napokon sa však skamaráti so súrodencami Patrickom a Sam a s ich partiou. Namiesto denníka píše listy kamarátovi, no tieto listy sú však omnoho otvorenejšie ako by ste očakávali. Vďaka listom spoznávame aká je Charlieho rodina, čo sa stalo tete Helen a prečo sa s dedkom môže hádať iba Charlieho brat. Čítame o jeho prvom bozku, drogových excesoch a samozrejme o všetkých tajomstvách, ktoré Charlie uchováva, ako správna bútľavá vŕba.

Obálka tejto knihy vás neupúta vôbec ničím, je taká nevýrazná, až je to škoda. Ako sa hovorí „don´t judge book by its cover“ , no predsa len tá obálka je to prvé, čo vidíte. Odhliadnuc od tohto faktu je kniha úžasná. Spôsob písania je naozaj stredoškolský, čo na mysli to na papieri. Niekedy mi pripadal trošku detinský, vôbec neprislúchajúci stredoškolákovi. Charlie plakal približne v každom treťom liste. Každý sme nejaký, no napriek tomu si Charlieho zamilujete. Budete chcieť počúvať všetky tie pesničky s ním a prečítať všetky knihy, ktoré prečítal aj on a na konci vám bude pripadať zraniteľný, no opak je pravdou. Je ešte silnejší ako na začiatku.

Táto kniha má aj filmové prevedenie a ako býva zvykom, je o dosť ochudobnené. Ľutujem, že som najprv videla film, pretože mi prekazil moju predstavivosť. Nestrácajte čas pozeraním filmu a radšej zoberte knihu a prežite s Charliem všetky dobré, aj zlé okamihy.

Tejto knihe dávam 10/10 bodov. Pretože bola naozaj krásna. Skvelo napísaná a mala by sa dostať do rúk každému stredoškolákovi, ale aj dospelému. Je napísaná jednoducho pre všetkých. Ak radi čítate o veciach tak ako sú, tak práve toto je tá správna kniha.

Knihu si môžete zakúpiť tu: MARTINUS.SK

2 thoughts on “Charlieho malé tajomstvá (Stephen Chbosky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *