8 typov ľudí, ktorých určite stretnete na poznávacom zájazde

8 typov ľudí,ktorých určite stretetena poznávacom zájazde

Ušomranci

Ľudia, ktorým všetko vadí. Strava, ubytovanie, program. Sťažujú sa aj na ostatných účastníkov zájazdu. Nechápu prečo si všetci všetko fotia.

„Veď kopce máme aj doma.“

Neustále všetko porovnávajú so zájazdom, na ktorom boli pred piatimi rokmi a oproti tomuto bol jednoducho dokonalý. A vy máte chuť si vyzuť topánku a oplieskať im ju o tvár.

Starký a starká

Vždy keď idete na poznávací zájazd, najviac sa obávate toho, že keď prídete na miesto odchodu, uvidíte veľkú kopu geriatrikov v ponožkách a sandáloch. Ak sa vám tento sen nesplní, vždy je tu aspoň jeden, alebo dva staršie páry. Vidíte ich ako sa pri prechádzkach mestom držia za ruku, ako ešte aj tretí deň cesty dojedajú štyridsiaty rezeň medzi chlebom. V batožine majú také veci, na ktoré ste ani nepomysleli, ako kanvica na varenie, špagát na sušenie, celú sadu na šitie,… Jednoducho, keď niečo potrebujete, idete za nimi, pretože oni to určite majú. V noci trošku chrápu, no vedia jeden druhého upozorniť. Väčšinou sú to veľmi milí ľudia, tak ako vaša starká a starký.

Rodinka úžasných

Mamina, ocino, dcéra a syn. Deti sú väčšinou vo veku, kedy si ešte nemôžu dovoliť vlastnú dovolenku a tak sa rozhodnú ísť so svojimi rodičmi. Niekedy je to katastrofa v podobe neustálych hádok, inokedy je to idylická dovolenka v mieri a pokoji. Niektorým rodičom sa dokonca podarí svoje deti nanútiť niekomu inému zo zájazdu a tak majú aspoň nejaký čas pokoj. Rodinku úžasných však môže tvoriť aj nekompletná rodina (niekto z rodiny je nekompletný).

Samostatná jednotka

Človek, ktorý sa rozhodne ísť sám na poznávací zájazd má môj obrovský obdiv. Pretože nevie s akými debilmi na sa zájazde stretne, nevie s kým bude bývať, na všetko je sám…. Ale ja verím, že keď sa rozhodnete ísť sám na dovolenku tohto typu, bude to pre vás obrovský prínos. Pretože sami určite neostanete. Nájdete si partiu nových kamarátov, s ktorými budete zdieľať tie najkrajšie zážitky a aj keď sa stretnete po roku, vždy sa budete smiať na tom ako babke za vami smrdeli nohy.

Všade bol, všetko videl

Tohto človeka buď nenávidíte, alebo milujete. Môže vám hovoriť zážitky zo svojho cestovania, zaujímavosti o krajine, v ktorej sa nachádzate, prípadne odporúčania pre vaše ďalšie cesty, alebo sa chválenkársky vyťahuje čo všetko a za koľko eur precestoval. Ľudia, ktorí s ním cestujú už prevracajú oči do plafónu, pretože všetky tieto historky počuli už 500 krát.

Mládežníci

Teda partia mladých ľudí, ktorým celú dovolenku kvalitne švihá a to ani nepijú (ako ktorí). Celú cestu sa rehocú, počas zastávok sa naháňajú okolo autobusu a vy sa pýtate sami seba:

„Koľko dočerta majú tí ľudia rokov, keď sú tu bez dozoru?“

Väčšina autobusu má na nich riadne nervy, ale to len preto, že zabudli aké to bolo za ich mládí, alebo im závidia toto krásne obdobie. Vždy majú so sebou minimálne jednu fľašu alkoholu a keďže sú slušne vychovaní, ponúknu aj spolucestujúcich.

Fotografi

„Prosím zastavte. Toto si musím odfotiť!“ počujete na každom kilometri. Vy máte vo vaku telefón, vodu a náhradný sveter a on statív, blesk, náhradné telo a šesť objektívov. Keď autobus zastane, oni prví vybiehajú von, pretože nechcú mať na fotkách ďalších účastníkov zájazdu. Počas 5 minútovej prestávky na cikanie stihnú spraviť 250 záberov zapadajúceho slnka a doma potom musia selektovať fotky, pretože nikomu z ich okolia sa nechce pozerať 5000 fotiek z dovolenky.

 

Fashion dovolenkári

Niektorí ľudia jednoducho neodhadnú čo si majú pobaliť na poznávací zájazd a tak si toho vezmú až príliš veľa, alebo príliš málo. Môžeme tu nájsť osobnosti, ktoré si na turistiku zabalia iba sandálky, niekoho kto si myslí, že v severských krajinách ho neopáli a tak si 50tku krém nechá doma na poličke. Ďalej sem patria slečny, ktoré sa na poznávací zájazd oblečú ako na fotenie pre Vogue, pretože tie fotky uvidí polovica fejsbuku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *